Bungalov Ev Maliyeti Nedir? Bungalov Evlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

XIAOYI

2 -3 senedir popülerliğini arttıran bungalov evlerle ilgili merak edilen sorular arasında bungalov ev nedir? Tercih edilme sebepleri nelerdir? Bungalov ev yaptırma maliyeti ne kadardır? Bu evlerin bakımı nasıl olmalıdır? soruları çok fazla sorulmaya başlandı.Hal böyle olunca biz de boş durmayıp tüm bu sorularınıza sizin için cevaplar bulduk. İşte o merak edilen sorular ile ilgili detaylar…

Bungalov Evlerin Maliyeti Nedir?

Öncelikle bungalov evin ne olduğunu, özelliklerini ve tercih edilme nedenlerine cevap arıyorsanız detaylı açıklamaların olduğu yazımıza göz atabilirsiniz. 

Şimdi bungalov meraklılarının diğer bi sorusu olan maliyet kısmını detaylandıralım. Bungalov evlerin de maliyetleri haliyle normal yapıdaki evler gibi kullanılan malzemenin cinsine göre farklılık gösteriyor. Genellikle bungalov evlerin yapımında ahşap, kereste, meşe, kayın gibi ağaç türleri kullanılır. Bu da niteliklerine göre fiyatta değişikliklere neden olur. Bu nedenle fiyatlar metrekare başına 2000 ve 5000 arasında değişiklik gösteriyor. Yani daha detaylandıracak olursak 50 metrekare bir bungalov ev yaptırmak  isterseniz bu fiyat 100 bin ve 250 bin arasında değişiklik gösterecektir. Ancak bungalov evler yapı ve kullanım itibari ile şirin ve küçük evler olduğu için 50 metre kare yerine tercihi de olası tercihler arasında olabilir. 2022 yılına yeni girdiğimiz bu günlerde fiyat oynaklık gösterebilir. Çünkü bu fiyat listesini hazırlarken ki ahşap fiyatları ve malzeme fiyatları ile şimdiki fiyatlarda az çok oynamaların olmasının olası olduğunu söylemek mümkün. Şuan ki normal daire statüsündeki ev fiyatları da bir hayli pahalandı. O yüzden daire almak ya da yaptırmak için harcayacağınız bütçeyi bungalov evler için harcamanız mantıklı bir hareket olacaktır. Bungalovların bu konudaki bir diğer önemli avantajı ise inşa edeceğiniz yeri belirlerken yaşadığınız özgürlüktür. Yeşillikler içinde doğanın eşsiz enerjisi ve tabiat ananın kollarında bir ev inşa etme fikri bu kalabalıklaşan şehir hayatı için oldukça cazip gibi gözüküyor. Unutulmamalıdır ki bunun yanın da normal evlere bakım yaptırıldığı gibi elbette bungalov evlerde bakım ister.

Bungalov Evlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ahşap kullanımı aslında sağlık açısından çok önemlidir. Günümüzde ahşap kullanım alanlarının arttığını kahve tabaklarından yemek tabaklarına hatta diş fırçası saplarına kadar bir çok alanda gözlemlememiz mümkün. Düzenli bakım ve onarım yapıldığı zaman ahşap kullanım ömrü uzun yıllardır. Ancak bakım yapılmazsa tahta kuruları, küfler, tozlar ve böcekler ahşapta yaşamaya başlayıp hem sağlımızı ciddi tehdit edecek hem de konfor alanımızı bir hayli daraltacaktır. Bu yüzden normal dairelerin aksine ahşap evlerde oturmak bu konuda titizlik ve özen ister. Ahşap evlerin senelik bakımları mutlaka yaptırılmalıdır. İşin ustalarının yaptığı bakım sırasında kullanılan özel boyalar ya da malzemelerle koruma altına alabileceğiniz evinizin uzun yıllar size ve ailenize konfor sağlaması mümkündür.

Bungalov evlerin yapımında kullanılan ahşap eğer genç ve yeni yetişmiş ağaçlardan olursa bu evlerin uzun süre kullanılması pek mümkün olmaz. Çünkü gelişimini tamamlamamış ağaçların dayanıklılık süreleri çok fazla değildir. Olgunlaşmamış genç ağaçlardan yapılan evler ileri ki yıllarda çökme yapabilir bu yüzden evlerin yapımı aşamasında bu detaya çok dikkat edilmelidir. Bungalov evler için en ideal ağaçlar yaşlı, olgunlaşmış ve gelişimini tamamlamış ağaçlardır. Bu ağaçlar uzun yıllar dayanıklılık özelliğine sahiptir.

Yeni bir ev inşa etme fikri aklınızın bir köşesinde varsa ve klasiklerden uzak, özgürlükçü ruhunuzu temsil eden ve sadece bir ev değil de konfor alanı oluşturan bir yaşam şekli için ve tabi ki maliyetinin normal ev ve dairelere oranla daha az olmasından dolayı bungalov evleri tercih edebilirsiniz. Bu evler yazımızda belirttiğimiz bakım aşamalarındaki özenli ve detaylı davranışlarınız sayesinde size mutluluğu getirecektir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*