Bungalov Girişimcileri İçin Detaylar? Girişimci İpuçları Neler?

İnsanlar yaşamı için sürekli para kazanma alternatifleri üretmek zorundadır. Bu fikirler için beyin jimlastiği yaparken düşünülmesi gereken konular vardır. Aslında insanlık var olduğundan beri gerek iktisatta gerekse normal sosyal hatta bilinen tek şudur. Talepten doğan arzlar her zaman en makul olanıdır. Ne demek istiyor olduğumuzu biraz daha açıklayıcı anlatalım. İnsanoğlunun bu zamana kadar yaptığı şeyler her zaman ihtiyaçtan doğmuştur. İhtiyaç duyulan bir şey üretildiği zamana ya da ortaya çıktığı zaman her zaman fayda sağlar. Bu nedenle insanların son zamanlarda farklı şeyler yapıp para kazanmanın yollarını araması ve bununla beraber o farklı şeylerinde ihtiyaçtan doğması gerektiğini görürüz. Hal böyle olunca da biz de insanlar için her zaman ihtiyaç duyulan tatil tercihlerini son zamanlarda popüler olan bungalov evlerden yana yapması adeta bizim başımızda şimşekler çaktırıp yeni girişimci adayları için fikirler araştırmamıza neden oldu. Şimdi o fikirlere ve araştırmalara gelin birlikte göz atalım.

Bungalov Girişimcileri İçin Detaylar?

Bungalov girişimcisi olma fikri son yılların cazip seçenekleri arasında görünüyor. Kırsal alanlarda tesisler kurma fikri insanlara bir hayli cazip geliyor. Hem doğa ile iç içe olup hem de para kazanmanız mümkündür. Son zamanlarda insanların ihtiyaç duyduğu tatil tercihlerinde değişiklik görüldüğü tespit edilmiştir. Zaten hem stresli hemde yoğun olan şehir hayatının üzerine tatil yerlerinde öyle olması artık tercihlerin değişmesine neden oldu. Tatil deyince dinlenme, huzur, doğa ve samimiyet arayan insan sayısı giderek artıyor. Bunun dışında ise geçim sıkıntısı ve ekonomik özgürlüğü kazanma durumu insanları bir hayli zorluyor. Böyle olunca da insanlar ek gelirler elde etme yollarına başvuruyor. O yollardan biri de bu ihtiyaçlar doğrultusunda gelişen kırsal kesimlerde tatil yerleri, kamp evleri, ya da bungalovlar kurmak.

Son zamanlarda kırsal kesim alanlarına olan yatırım bir hayli artmış durumda. Çünkü insanlar kentsel kesimlerden çok şu dönemlerde kırsal kesimleri ve organik şeyleri tercih ediyor. Her yerin beton yığınına dönüşmesi, yeşillik ve orman olan her yere yeni inşaat alanların yapılması, çevremizdeki devasa büyüklükteki yeni binalar ve yeşil alanların azlığı insanlar da kentin yorucu ve can sıkıntısı alanından uzaklaşma ihtiyacını beraberinde getiriyor. Hayatın monotonluğunun yanında tatillerinde bir hayli öyle geçmesi insanlarda artık sadece mekan değiştirmiş hissi yaratmaya başladı. Böyle olunca da bungalov evler ve kırsal kesimlerdeki yeşilin sıcaklığı içinde tatiller daha çok tercih edilmeye başlandı. Kırsal alanlarda tesisler kurmak şu ada para kazandıracak girişimcilik türlerinden biri olarak görünüyor. Bu konu hakkında ne yapabilirsiniz? sorularını detaylandırıp bu alanda yatırım yapmak istiyorsanız size ışık tutmak için yazımızın diğer kısmından devam edelim.

Bungalov ve Kırsal Alanda Girişimci Olmak İçin İpuçları?

Deniz ,kum,güneş tatillerinin yerini doğa,yeşil,bungalov aldı. 5 yıldızlı oteller yerine küçük tek katlı mekanları tercih etmek günümüzde ön planda gelen tercihler arasındadır. Bu nedenle kırsal alanlardaki tatil seçenekleri arttıkça insanların tatil anlayışındaki eğilim de yön değiştirdi. Her yeri cennet olan vatanımızda kırsal girişimciliği yapmak hem çok ses getiren hem de yerli ve yabancı turist açısından dikkat çeken fikirler arasındadır.

Bungalov evler kurulum itibari ile dağ,bayır,ova,orman,deniz gibi yerlerin yakınlarında kurulan yerlerdir. Türkiye’de bu durumlara çok müsait coğrafi konuma sahiptir. Hangi bölgede ne tarz bi yer yapmak istediğinize karar verdikten sonra seçim yapmakta çok da zorlanmayacaksınız diyebiliriz. Yüzünüzü güldürecek bu girişimcilik projesi size beklediğinizden daha çok getiri sağlayacaktır diyebiliriz.

Bungalov girişimciliğini ön planda tutan nedenlerden bir diğeri de çok fazla sermaye gerektirmeden işe başlayabilecek olmanızdır. Tabi ki sermaye olmadan en küçük işe bile başlamak mümkün değildir. Ancak benzerlerine göre daha az sermaye ile bu iş dalında tutunmanız mümkündür. Kocaman dev binalar ve lüksün yarıştığı bir benzetme yapmamız gerekirse adım attıkça para harcayacağınız bir yer yaptırmaktansa bungalov girişimciliği bu landa tam size hitap ediyor. Bir nevi doğa ile iç içe hem tatil yapıp hem de gelen ziyaretçilerini memnun edip para kazanmanız mümkün görünüyor. Son yıllarda artan organik tercihi insanları tatil yaparken de organik seçimlerinden yana kullandırıyor. Bungalov girişimciliği yapacaksanız öncelikle hangi mekanda ve hangi bölgede bu işi yapmak istediğiniz belirleyin ve çevredeki sizin tarzınızda olan alternatif yerler var mı? var ise özellikleri nelerdir onları araştırın. Unutmayın farklılık bu tarz sektörlerde her zaman getiri sağlar.Bunun yanında yapacağınız farklılığın ihtiyaçtan doğması gerektiğini ve seçtiğiniz kırsal alana uyması gerektiğini de unutmayın.

Hobi bahçeleri,yürüyüş alanları,binicilik,evcil hayvanlar ve bisiklet alanlarının olduğu yerler bu tatilde insanların yapmaktan hoşlanacağı şeyler arasındadır diyebiliriz. Örneğin çiçeklerle süslenmiş yeşilliklerin ve renkli bitkilerin hakim olduğu bir bisiklet alanı düzenlemeniz insanları masalda gibi hissettirip sizi tercih etmesine neden olur. Bunun yanında tatile gelen insanların yanında bisiklet olmayacağından bisiklet kiralama hizmeti vermeniz yerinde bir hizmet olacaktır.

Tesisinizi oluşturduktan sonra reklam konusunda kesinlikle uzun ve detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Ne kadar çok insanın haberi olursa o kadar çabuk popüler olacaktır mekanınız.

Detaylı bir araştırma sonrası bölgenizi seçin,daha sonra bölgede sizi diğer işletmelerden ayıran farkları belirleyin, iyi bir reklam tanıtımı yapın,bu işi sevip istediğinizden ve insanlara karşı samimi ve doğal olup güler yüzlü olacağınızdan emin olun.Daha sonrasında ise artık bu alanda bir girişimci olabilirsiniz.

Bungalov girişimcisi ya da kırsal kesim  yerlerinden birinde işletme açma fikrinde unutmamanız gereken şeylerden biri doğal ve güler yüzlü olmanız. Bu konu gerçekten işletmenin devamlılığı açısından büyük önem arz ediyor. Doğal mekanlarda tatil tercih eden insanlar samimi ve sıcak karşılanmalar ister .Eğer onların yanında katı ve soğuk olursanız bu son tercihleri olabilir.Bu tarz mekanlarda ise  onların düşündüğü bu yönde bir olumsuzluk sizi kötü etkileyecektir. Güler yüzlü olamaya büyük önem gösterin.

Söylediğimiz ve detaylandırmaya çalıştığımız bu konu hakkındaki düşüncelerimize dikkat ederseniz sizde kırsal girişimcilik yolunda atacağınız adımı daha da sağlam hale getirebilirsiniz. Bu işe başlarken elinizde bulunan sermayenin çok yüksek olmaması ve size ilerde yüksek kazançlar getireceği denklemi de bu sektördeki girişimcilik fikirlerini destekler niteliktedir. Bu iş için harcadığınız parayı az sürede çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz. Son zamanların popülerleri arasında olan bungalov girişimciliği ve kırsal mekanlarda para kazanma fikri cazip ve bol kazançlı görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*