İzmir’in Bungalov Evleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ege Bölgesi’nin incisi olarak bilinen İzmir’de her türlü etkinliği, aktiviteyi yapmak mümkündür. Çeşitliliğin fazla olması her kesimden insanlar için yapılacak bir şeyi doğuruyor. Bu nedenle doğa sevenler de İzmir’e gittiklerinde elleri boş dönmeyecektir. İzmir’deki bungalov evleri nelerdir? Bu evlerin özellikleri ve detayları nelerdir? sorularının cevaplarını arayanlar için o detaylar…

İzmir Bungalov Evleri Ve Özellikleri Neledir?

 

Bademler Doğal Yaşam Köyü

İzmir’in Urla ilçesine 12 km uzaklığında yer almaktadır. Son yıllarda bölgedeki misafir alımı çoğalmıştır.Ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen yerler arasındadır. Ulaşımının kolay olması nedeni ile de hem özel araçla hem de toplu taşıma araçları ile gitmek mümkün hale gelmiştir. Doğal Yaşam Köyü doğa ile insanların buluştuğu adrestir. Bölgede bulunan bungalovların dışında, ekip biçme alanları, atölyeler ve toplantı salonları da mevcuttur. Bölge de bulunan bir de kafeterya mevcuttur. Bölgedeki bungalovları sezonluk yada haftalık şekilde kiralamak mümkündür. Onun dışında bungalovların 30 kişilik kapasiteleri mevcuttur. Bungalovaların içinde mutfak,banyo,wc ve klima mevcuttur. Onun dışında Doğal Yaşam Köyü’nde ise yemek, çamaşır ve dinlenme ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlar mevcuttur. Ayrıca bölge de revir de bulunmaktadır. Bunların dışında Bademler Köyü 2012 yıllında Türkiye’nin en temiz köyü seçilmiştir.Ayrıca yine Türkiye’de tiyatrosu olan tek köydür.

Olimpos Bungalov Urla

Olimpos Bungalovlar’ı Urla’nın yakınında bulunan Balıklıova’da yer almaktadır. Bu bungalov evlerine ulaşım oldukça kolaydır. Özel araçla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Olimpos Bungalovları’n da klima, wc, banyo, buzdolabı ve sıcak su ve sınırsız internet hakkı mevcuttur. Olimpos Bungalovları’nın bahçesinde mangal yakmaya izin verilmiştir. Ayrıca da bölgedeki hamaklar ile de dinlenmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Morkoyun Bungalov Kampı

Morkoyun Bungalov Kampı,İzmir’in Mordoğan beldesinde yer alır. İzmir’e 89 km uzaklıktadır. Bölge kamp alanı şeklinde tasarlanmıştır. Ancak bölge de 9 tane de bungalov mevcuttur. Bölgeden çadır kiralayabileceğiniz gibi çadırınızı alarak da kamp yapma inkanına sahip olabilirsiniz. Morkoyun Bungalov Kamp alanında çadır kuran kampçılar için ortak tuvalet ve duş kabinleri bulunmaktadır. Morkoyun Kamp alanında konaklama ücreti verdiğiniz zaman kahvaltı hizmetini de satın almış alıyorsunuz. Bunun dışında akşam ve öğle yemeği imkanından da  ekstra ücret dahilinde yararlanabilirsiniz.

Delice Doğa Evi

Foça’da bulunan Delice Doğa Evi,Eski Foça’ya 6 km uzaklıktadır.İsmini içerinde bulunan delice zeytin ağaçlarından almaktadır. Bölgede atalyö çalışmaları gerçekleşmektedir. Bunun dışında ise hayvan dostu olan işletmeye evcil hayvanlar kabul edilmektedir. Köy kahvaltısı ve sınırsız wifi imkanı mevcuttur. Delice Doğa Köyü’nü ziyaret eden misafirler tekne turu ve doğa yürüyüşü etkinliklerine katılabilir. Ateş başında sevdiklerinizle keyifli sohbet imkanı sağlayan bölgede antik rota turlarına katılmanız da mümkündür.

Ağaç Ev

İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunur. Ağaç evde 4 tane bungalov bulunur ve bu bungalovların işletmesi genç bir aile tarafından yönetilir. Ağaç Evin olduğu yerde bulunan çam ağaçları ve zeytin ağaçlarının yanında bölgenin yanında bulunan derenin sesi kuş cıvıltıları ile birleştiğinde ortam rahatlatıcı bir hal alıyor. Şömine, soba ve mutfak bulunan Ağaç Ev, bunun dışında misafirlerine mangal yapma imkanı da sağlamaktadır. Ayrıca bölgede güvenlik açısından kilitli sistemler ve otopark hizmeti de sağlanmaktadır.

Şirincem Saklı Vadi

Şirince’de bulunan ve 4 odalı bungalov pansiyonundan oluşan bu yer gizli kalan güzellikler arasındadır. Saklı Vadi uzun dönem öncesinde ahır olarak kullanılan yerin restorasyon çalışmaları sonucu konaklama alanına çevrilmesiyle oluşmuştur. Sıcak su, klima, tv imkanları mevcuttur.

Kayserkaya Dağ Evleri

Şirince bulunan bungalovlar bulunduğu ortamın atmosferini üst sevilere taşımaktadır. Çünkü yapımı sırasında ahşap ve doğal taşların kullanılmasının yanında köy evi tarzı düşünülmüştür. Kayserkaya Dağ Evleri’nde işletmeler ait çadırları kiralayabileceğiniz gibi şahsi çadırınız ile de kamp yapma imkanını yakalayabilirsiniz. Bunun dışında bölgede şömine sevenler ve havuz başı sohbeti tercih edenler düşünülmüştür. At safarisi, oryantiring, doğa yürüyüşü etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.Bunun dışında bölgede özel günler için organizasyonda yapılmaktadır.

Salkım Konakları

Şirince’de bulunan Salkım Konakları, farklı oda çeşitliliği ile misafirlerinin beğenisi kazanmayı başarmaktadır. Bu odaların her biri adeta misafirlerine zaman yolculuğu imkanı sağlamaktadır. Osmanlı, Hitit, Ağaç ve Balayı isimindeki odalar isimlerini tasarımlarına göre almışlardır. Kahvaltı ve yüzme iknaları mevcuttur. Bunun dışında her türlü konfor alanı düşünülmüş yoga ve atv turları imkanları mevcuttur.

Kırkınca Evleri

Kırkınca Evleri Şirince’de bulunmaktadır. Bu Evler restorasyon sonucu dokusu korunan uzun yıllar öncesine dayanan konaktır. İki katlı ve ahşap şekilde tasarlanan konak odalarının her biri farklı özelliklere sahiptir ve nostaljik atmosferi misafirlerine sonun kadar yaşatmaktadır. Bunun dışında şömine imkanın sağlandığı Kırkanca Evleri’nde kefili dakikalar geçirmeniz mümkündür.

İzmir Bungalove Kamp

Seferihisar’da yer alamaktadır. Seferihisar ile bütünleşmiş bungalov evleridir. Bölgede bulunan bungalovların her biri rengarenk olarak tasarlanmıştır. Bölgede Büyük,orta ve küçük şeklinde 3 farklı tür ve 6 adet bungalov bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile de mandalina ağaçları ile ortaya eşsiz güzelliklerin çıkmasını sağlamaktadır. Tesiste duş ve mutfak imkanı bulunuyor ancak yeme ve içme hizmeti tesis tarafında karşılanmıyor.

Teos Sanat Kampı

Seferihisar’da bulunan bu kamp alanında sanatın doğa ile muhteşem birleşime rastlamak mümkündür. Kamp alışılagelmiş kampların dışında sanata önem vermektedir. Bölgede bulunan tiyatro etkinlikleri, bahar piknikleri, sinema geceleri, türkü ve canlı müzikler ile ortamın havasını sanatla birleştirip misafirlerinin adeta ruhunu besliyor. Bölgede yer alan ördek, kedi, köpek ve hatta eşekleri görmeniz mümkündür. Bu nedenle oldukça salaş ve doğa ile iç içe olan bu ortam sanat ve doğa severler için tercih edilecek mekanlar arasında kendisini gösteriyor. Duş, elektrik, çamaşır ve bisiklet sürme imkanının yanında bölgedeki konaklama alanlarından birini seçebileceğiniz gibi kendi çadırınız ile de bölgede konaklamak mümkün hale getirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*