Bolu Ormanları? Bolu Bungalov Evleri Özellikleri?

Bazı şehirler ile özdeşleşmiş terimler vardır. Bolu ve doğa da bu ikiliden biridir. Bolu şehri doğa, yemek, tarih konusunda oldukça ön planda olan şehirler arasındadır. Bolu’nun tabiat konusundaki eşsiz ve sınırsız seçeneği de dillere destan güzellikler arasındadır. Doğa ve tatil denince de akla tabi ki bungalov evler gelir. Bu nedenle de insanlar en çok Bolu’da bulunan ormanlar nelerdir? Bolu’nun bungalov evleri ve özellikleri nelerdir? sorularına cevap bulmak istiyor. İşte biz de size bu konular hakkında araştırmalar yaparak detaylı cevaplar hazırladık.

Bolu’nun Ormanları Nelerdir?

 

 

Bolu ili endemik tür çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Karadere, Seben,  Aladağ Ormanları oldukça popüler ormanlar arasındadır. Bu ormanlarda sıklıkla kayın, ıhlamur, gürgen, meşe kızılağaç, köknar, sarıçam gibi ağaçlar bulunmaktadır. Böylesine güzel ve doğa harikası şehirde tabiat koruma alanları olmazsa olmazlar arasındadır. Kale, Kökez, Akdoğan bölgeleri de bu nedenle en sevilen tabiat koruma alanları arasında yerini alır. Kal’de en çok Bolu fındığı, Kökez’de ise  göknar ağacı bulunur. Bunun dışında Akdoğan bölgesinde Ebe Çam’ı yetiştirilir. Nesli tükenmekte olan bu çam türü ve bölgedeki diğer endemik türler önemlilik arz eder.

Bolu Bungalov Ev Özellikleri Nelerdir?

 

Doğa Köşkü Abant Bungalov  Evleri

Doğa köşkü ağaç çeşitliliğinin fazla olduğu aile işletmelerinden biridir. Bölgede çam, meşe, kayın ağaçları bulunur. Abant’a 8 kilometre uzaklıktadır. Bu tesiste dere ve orman manzarası beraber bulunur. Toplam olarak 14 oda vardır. Bu odalardan 6 tanesi dere kenarında konumlandırılmış bungalov evlerdir. Merkezi sistemli ısınma durumundan sıcaklık konusunda sorunsuzdur. Bunun dışında Doğa Köşkü Abant Bungalov evleri tek katlı ya da dubleks şeklinde iki seçenekten oluşur. Dört mevsim açık olan tesiste kahvaltı da mevcuttur. Temizlik konusuna da özen gösteren tesiste misafirler için tv, sıcak su, mini bar ve duş imkanları da mevcuttur.

  • Abant Yeşil Ev

Masalların içinden fırlamış gibi hissedeceğiniz bir ortam düşünün. İşte tam da bu noktada devreye Abant Yeşil Evler giriyor. Bu tesiste kendinizi masallar diyarında hissedeceksiniz derken oldukça ciddiyiz. Tesisin bulunduğu konum ve bungalov evleri birbirinden farklıdır. Bunun dışında isimlerini de Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler masalında alır. Beğendiğiniz evlerden birinde konaklama şansınız mevcuttur. Bunun dışında bungalov evler 2 yada 5 kişilik şeklinde tasarlanmıştır. Evlerde merkezi sistem bulunur. Her evin fiyatı farklıdır ancak tesisin kahvaltısından bu fiyatlar dahilinde yararlanmanız mümkündür. Her yıl kendisine yenilik ve değişiklik katarak misafirlerini memnun ederek uğurlamıştır.

  • Abant Pelit Restoran Bungalov

Bolu merkezine 15 kilometre mesafededir. Klasik bungalovlar şeklinde yapılmıştır. Tesiste toplamda 8 oda bulunur. Bu odalardan 3 tanesi aileler için ayırtılmış iken  5 tanesi de çift kişilik odalar şeklinde dizayn edilmiştir. Abant Pelit bungalovların minik ama sevimli bahçesinde dilediğiniz gibi vakit geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Bu bahçenin içerisindeki restoranda da dilediğiniz şekilde yemek yeme imkanını yakalayabiliyorsunuz. İşletmenin Abant,Gölcük ve Yedigöller milli parkına yakın olması durumundan dolayı da misafirleri için tercih edilme nedenlerindendir.

  • Habitat Mesire Evi

Bu bungalovlar 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bölgede çok fazla bungalov ev bulunmaktadır. Sıcak su, wifi imkanı sağlayan evlerde merkezi ısınma, şömine ve elektrikli ısıtıcılar mevcuttur. Bu bungalov evlerinde mutfakta belli başlı eşyalar bulunurken misafirler mutfak için kendi eşyalarını da getirebilirler.

  • Hindiba Doğa Evi

Mengen Kıyaslar Köyü’nde bulunur. Bölgede bungalov evlerin yanında taş evlerde bulunur. 3 adet bungalov ev bulunan Hindiba Doğa Evi’nde bu bungalovlar 2 kişiliktir. Isınma elektrikli ısıtıcılar tarafından karşılanır. Evcil hayvanları ve belli alanlara kabul eden işletme sadece restoran ve belirli etkinlik alanlarına hayvanları kabul edemiyor. Hindiba Doğa Evleri’nde diğer tesislerden farklı olarak televizyon bulunmuyor. Tesis burada misafirlerinin sadece doğa ile baş başa kalmasını amaçlamıştır. Tamamen televizyondan uzak sadece kuş sesleri ve doğanın huzuru eşliğinde bir tatil imkanı sunar. Tesiste yapılan etkinlikler arasında şömine başı şarap etkinlikleri yada sucuk partileri en sevilenler arasında yer alıyor. Bunun dışında tesiste yöresel yemeklerin bulunduğu bir restoran bulunuyor.

  • Abant Garden Otel

Akçaalan Mevkisi’nde konumlandırılmıştır. Alan oldukça büyüktür ve 6 dönüm yeşilliklerin hakim olduğu bir alana kurulmuştur. Her oda çift kişilik şekilde ayarlanmıştır. Dışında mini buzdolabı, wifi ve klima imkanı bulunur. İşletmede kahvaltı ve akşam yemeği yeme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun dışında akşamları eşsiz manzara  ile birlikte mangal partilerine canlı müziklerin de eşlik etmesi ile misafirlerine keyifli dakikalar yaşatıyor.

  • Abant Bahçeli Köşk

Bölgede tek katlı bungalovlar ve iki katlı villa şeklinde bungalovlar bulunur. Evcil hayvan dostu olan bu işletmede wifi ve oda servisi de mevcuttur. Abant Bahçeli Köşk, Abant Tabiat Parkı’na 1 km uzaklığındadır.

  • Çatı Katı Bungalov

Bolu D/100 Karayolu üzerinde bulunur. Çatı katı bungalovlarında çay ve kahve makinesi bunun dışında televizyon ve wifi mevcuttur. Bunun dışında evlerin her birine ait olan veranda mevcuttur. Bölgede bulunan salıncak, jakuzi  ve şömine detayları da misafirlerin ilgini çekmekte ve beğenisini kazanmaktadır. Tasarım harikası bu işletme bungalovları ile misafirlerini büyülemeyi başarıyor. Bu nedenle bölgede farklı organizasyon etkinlikleri de düzenlenmektedir.

  • Değirmenyeri Dağ Evleri

Şehirden çok uzakta olan Değirmenyeri Dağ Evleri, Mudurnu Kilözü Dağ’ında bulunur. Bölgede 4 farklı bungalov bulunmaktadır ve bu bungalovların isimleri birbirinden farklıdır. Wifi hizmetinin dışında soba ve şömine de bulunur. Bunun yanında muhteşem doğa manzarası ve şehrin kalabalık ormanında uzak olamsı nedeniyle huzur depolayacağınız tesisler arasındadır.

  • Abant Camping

Abant Camping, Abant Gölü’nde yer alır. Bu mekanda bungalov evler dışında çadır ve karavan imkanı da sağlanmıştır. Kendi çadırınızı getirebileceğiniz gibi işletmeden de kiralamanız mümkündür. Bunun dışında bölgede 3 adet bungalov ev bulunmaktadır. Göl manzarasının bulunduğu bu evlerde sıcak su ve mini mutfak ve yatak şekline getirilen kanepeler mevcuttur. Göl kenarı yürüyüşleri ve at binme etkinliklerinin yapılabileceği güzel alanlar arasındadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*