Bungalov Ev Ne Demek?Bungalov Evlerin Özellikleri Nedir?

Bungalov evler geçmiş senelerde kullanılsa da popülaritesi günümüzde daha da artmıştır.Bu nedenle bungalov ev nedir? Özellikleri nasıl olur? şeklindeki sorular cevap aramaya başlamıştır.İşte o soruların cevapları ve detayları…

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov evler kısaca bungalov şeklinde de sıklıkla kullanılır. Seyehat severler, gittikleri gezilerde kalacak yer önerisi arayanlar için çok avantajlı  hale gelmiştir.Peki nedir bungalov? Bungalov ev aslında dilimize ingilizceden çevrilmiştir. Bungalovlar genellikle tek katlı ahşap ya da tahtadan yapılan evlerdir. Bu evlerin iki katlı olanlarının ise dik çatıların aksine eğimli bir çatı şeklinde olur.

Bungalov Evlerinin Özellikleri?

Bungalov evler büyük bir tarzda değil de daha çok küçük şekillerde yapılır. Aynı zaman da bu evlerin yapısında ahşaplar ve tahtalar kullanılır. Bungalovların kır ya da geniş bahçe gibi yerlere yapılması da aslında tercihlerin artmasına ve popülerliğini ön plana çıkarmasına yardımcı olur. Doğa severler için doğadan uzak büyük lüks otel odaları yerine yeşillikler içindeki küçük tatlı evleri tercih etmek ön planda geliyor.Bungalovların ahşaptan yapılması insanları şehir hayatından uzak kalabalıkların arkasında bırakan sessiz sakin kuş sesleri ve yeşilin huzuru insanların enerjini arttırıp kafa dinlemelerine birebir geliyor. Bazı bungalovlarda şömine olması da soğuk kış gecelerinde hem ortamın atmosferine güzellik katarak hem de şömine de yanan odun sesleriyle insanı yine dinlendirip bir çok kişinin odak noktası oluyor. Günümüzde gençlerin gezi ve seyahat ilgisi yeni yerler görme merakı ve yeni mekanlar görme isteği bi hayli arttı.Bu durumda gençlerin çoğu kendi imkanlarıyla gezdikleri için ve az parayla çok yerler görmeyi planladıkları için bungalov evler gençler içinde avantajlı hale  geliyor. Çünkü otellerden farklı olarak hem ücret kanosunda daha makul hem de insana verdiği huzur açısından daha da tercih edilesi haline geliyor.

Bungalov evlerin özellikleri tabi ki de bunlarla kalmıyor.Yapısında ahşap kullanılan evlerin doğal taşlarla harmanlanması mimarisini güzel kılıyor .İç tasarımlarıyla da dikkat çeken bu evler otantik bi ortam severler için kaçınılmaz oluyor. Bu özelliklerinin yanında yine bungalovların tuvalet,banyo,mutfak,çocuk odası gibi bölümlerin evin içinde bulunmasından dolayı kullanım açısı olarak zorluk çıkarmıyor.

Bungalov evlere bir diğer ilgi de hafta sonu kaçamakları yapmak isteyen insanlar tarafından geliyor.Tüm hafta boyunca yoğun iş temposunda çalışmış ve yorulmuş hafta sonu kaçamak yapıp biraz kendisine vakit ayırmak için insanlar bungalov evleri tercih ediyorlar.Evlerin özelliklerinden dolayı tek ya da sevdiklerinizle gidince sıkılmayacağınıza garanti verebiliriz. İsterseniz ailenizi alıp çocukların yeşillikler içinde oynayacağı,kahvaltınızı kuş sesleriyle yapabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. İsterseniz de her şeyden ve herkesten uzak bir şekilde tek başınıza gidip kafa dinleyebilirsiniz. Bahçede yaptığınız güzel bir akşam yemeğinin ardından yaptığınız kahveyi alıp şöminenin karşısında keyif yapabilirsiniz. Kahvenizi bitirdikten sonra ise kitabınızı alıp şöminenin karşısında kitabınızı okuyabilirsiniz.

Ahşap bungalov evlerinin bir diğer ve önemli özelliklerinden biri aslında içerisindeki oksijen sürkülasyonundan dolayı romatizma ve astım gibi hastalıklara iyi gelmesidir. Bungalovlar sadece yeşillikler içinde değil deniz ya da göl kenarlarına da yapılır.

Bu evler inşa edilirken ahşap ustalarına göre ilaçlı ya da kurutulmuş ahşap kullanılması daha doğru olur. Birleşme noktaları ve taban ya da tavan izalasyonunun bölgeye ve zemine ayarlaması büyük önem taşır. Yapıldığı bölge ve iklime göre farklılık gösteren bu evler genel anlamdaki konsept özellikleriyle çoğu kişi tarafından beğenilip tercih edilir. Evlerin sağlık açısından gerek bulundukları konum gerekse bungalovların inşa edişinde kullanılan malzemeler dolayısıyla artı avantaj sağlaması tercih sebeplerini daha da artması için olumlu özellikler arasındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*