Karadeniz Bölgesindeki Bungalov Evleri Ve Özellikleri?

Bungalov deyince insanın aklına direkt doğayla iç içe olan evler geliyor. Huzuru ve güzelliği barındıran bu evlerin Türkiye’nin yeşili en bol bölgesinde olmaması tabi ki mümkün değil. Bunun yanında dağ yamaçlarında ki yerleşkesi ve yükseltisi ve hatta birbirinden güzel yayları ile de bungalov evlere misafirlik yapmaktadır. Karadeniz Bölge’si Türkiye’de yeşil ve doğa deyince akla gelen bölgeler arasındadır. Bu nedenle de bungalov evler için tercih edilecek bölgelerin başında gelir. Bungalov severler, doğanın doruklarında tatil keyfi yapıp huzur dinlemek isteyenlerin ise araştırdıkları şeyler arasında Karadeniz Bölgesi bungalovları nelerdir? Özellikleri nelerdir? Hangi yaylalarda bungalov ev vardır? İşte size bu sorular ile ilgili detaylı açıklamalar…

Karadeniz Bölgesi Bungalov Evleri?

 

Karadeniz’de pek çok ahşap ev oluğunu söylemek mümkün. Son yıllarda popülerliği artan bu evleri gerek kamp severler tarafından tercih edilme, gerek konaklama açısından uygun fiyatlarının olması ve konsept olarak diğer konaklama alanlarından farklı olması sebebiyle ya da son zamanlardaki sosyal medyada fenomenleri tarafından tercih edilip fenomenlerin tavsiye etmeleri üzerine insanların ilgisi artmıştır. Ülkemizde tabi ki bungalov evleri her bölgede görmek mümkün. Ancak bu yazımızda dört mevsim harikası bölgemiz Karadeniz için hangi alternatif var onu sizler için araştırıp size en uygun olanını tercih etmenizi sağlamak istiyoruz.

Karadeniz Bölgesi Bungalov Ve Özellikleri?

Nayino Dağ Evi/ Düzköy

Trabzon’un Düzköy bölgesinde ki bu bungalovlar yer olarak sessiz sakin ve kalabalıktan uzak yerdedir. Yeşilin ortasındaki bu tesiste gürültüden uzak huzur dinlerken bir yandan da eşsiz Karadeniz yemekleriyle de midenizi mutlu edebilirsiniz. Üzerine türküler yazılan bu eşsiz alternatif sizi mutlu edecek gibi gözüküyor.

Gito Yessi Bungalov/ Gito Yaylası

Eşsiz Karadeniz güzelliklerden biri de Rize’nin Çamlıhemşin’de bulunan Gito Yaylası’dır. Yayla da bulunan ırmakların sesleriyle huzur bulacağınız sadece yaz ve ilkbahar aylarında değil kış aylarında da tercih edebileceğiniz şahane bir mekandır.

Pula Bungalov/ Güllüköy Köyü

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesini bilen bilir ve oradaki atmosfere doyamaz. Çamlıhemşin güzelliklerinden devam ederken yeni tavsiyemiz yine Çamlıhemşin’den. Irmakların gürül gürül aktığı yeşilin bol olduğu ve manzaranın tadının çıkarılabileceği bu bungalovlar Güllüköy köyünden. Tesisin içinde kalan bu bungalov evleri adete doğa ile içe içe olmuş şekilde ve konfor alanının üst düzey tutulması şeklinde inşa edilmiştir.

Olimbera Köy Evi/ Kemerköprü Köyü

Karadeniz güzellikleri şüphesiz saymakla bitmez her bir ilçesi güzelliğiyle insanları kendine hayran bırakırken bu güzelliğimiz ise Atrvin’den. Artvin’in Arhavi ilçesi sınırları içinde bulunun Kemerköprü Köyü’nde bulunan bu ahşap evler misafirlerini eşsiz bir manzara ve yeşillik içindeki atmosferi ile karşılıyor. Kalabalıktan uzak olması nedeniyle de misafirlerinin ilgisini kazanıyor.

Demircioğlu Ortan Köyü Konağı

Bu konak 1935 yıllarından günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Eşsiz manzarası ve tarihi ile tercih edilebilecek sıcacık mekanlar arasındadır.

Ada Bungalov/ Şenyuva Köyü

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden olan bu bungalovlar sevenlerinin ilgisini çekmek için doğanın içinde olmasının yanında konfor alanıyla da göz önünde olmayı başaranlardan.

Kardelen Bungalov/ Ayder Yaylası

Karadeniz deyince aklımıza gelen yaylalardan şüphesiz biri Ayder Yaylası’dır. Ayder’in bol oksijenli yükseltisi insana enerji verir. Kardelen Bungalovlar’da tam bu hissi yaşayacağınız alanlarda bulunur. Adeta Çam ağaçlarının ortasına kurulmuş bir kuş yuvasını andıran bu evler gerçekten mükemmel bir konaklama yeridir. Bir tarafta eşsiz manzara diğer tarafta kuş cıvıltıları ve bol oksijen bir insan daha ne ister ki dedirtiyor.

Nordic  Otel

Çamlıhemşin güzelliklerinden bir diğeri de Nordic Otel. Ana otel binasından farklı olarak otel binasına bağlı ve bahçe içerisinde olan bu yapılar genellikle yoga eğitmenleri ve toplu meditasyon programları durumda tercih edilen yerler arasındadır. Norlic isim itibariyle kuzeye ait anlamını taşır.

Kıyı Bungalov/ Ortaköy

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Kıyı Bungalovlar tam konum olarak Ortaköy’de bulunur. Dere kenarındaki bu evlerde manzaranın yanında mükemmel kahvaltısı ile manzarasıyla gözünüzü ve ruhunuzu kahvaltısı ile de midenizi doyuracak niteliktedir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*